BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ - Doç. Dr. Mustafa GÜVEN

31.10.1973 tarihinde Almanya’da doğan  Dr.Güven, İlköğretim ve Lise’yi Osmaniye’de okudu. 1992 yılında kazandığı Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu.

Kasım 1998 – Nisan 2001 tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim dalında ve Şubat 2002 – Eylül 2004 tarihleri arasında Dışkapı SSK Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi 1.Nöroşirürji Kliniği’nde uzmanlık eğitimi aldı.

Mayıs 2005’e kadar Van İpekyolu Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği’nde uzman hekim olarak çalıştıktan sonra 1 yıl süreyle Eskişehir Asker Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği’nde askerlik görevini yaptı. Sonra sırayla Konya Özel Vakıf Hastanesi, Akşehir Devlet Hastanesi ve Osmaniye Devlet Hastanesi’nde Beyin Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.

2012–2016 tarihleri arasında Yardımcı Doçent Doktor olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda çalıştı. 01.03.2013 ile 30.05.2013 tarihleri arasında University of California Los Angeles ‘’Santa Monica Orthopaedic Hospital and Comprehensive Spine Center’’da Observer olarak çalıştı.

01.04.2016 tarihinde yapılan doçentlik sınavını kazanarak Doçent oldu. 36 adet Sci/Sci-e kapsamında ve 21 adet yerli makalesi vardır. 5 adet yabancı ve 37 adet yerli bilimsel toplantı bildirisi, 7 adet kitap bölümü yazarlığı vardır.

Türk Tabipler Birliği, Türk Nöroşirürji Derneği, Türk Nöroşirürji Derneği – Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Grubu, Cerrahi Nöroanatomi Grubu, Nöro-onkolojik Cerrahi Grubu, Türk Omurga Derneği, Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği, North American Spine Surgery (NASS), European Association of Neurosurgical Societes (EANS) ve Congress of Neurological Surgeons (CNS) üyesidir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

ÇALIŞTIĞI KURUMLAR:

ÖZEL YEDİ MART HASTANESİ                                               25.03.2019 HALEN DEVAM ETMEKTE

ÖZEL YENİ HAYAT HASTANESİ                                             2018 - YILI

OSMANİYE DEVLET HASTANESİ                                          2012- YILI

ÖZEL DÜZTEPE YAŞAM HASTANESİ                                   2018-2019 YILLARI ARASI

ÖZEL DEVA HASTANESİ                                                            2018-2019 YILLARI ARASI

YAPILAN TEDAVİ YÖNTEMLERİ VE AMELİYATLAR

*OMURGA VE OMURİLİK HASTALIKLARI (BEL VE BOYUN FITIKLARI, KIRIKLAR, KAYMALAR, TÜMÖRLER VE İLTİHABİ HASTALIKLAR)

*TRAVMALAR (TRAFİK KAZALARI, DÜŞME İLE OLUŞAN SİNİR SİSTEMLERİ YARALANMALARI)

*TÜMÖRLER (TÜM İYİ VE KÖTÜ HUYLU BEYİN VE OMURİLİK TÜMÖRLERİ HİPOFİZ BEZİ HASTALIKLARI)

*BEYİN VE OMURİLİĞİN DAMAR HASTALIKLARI (DAMAR BALONCUKLARI, BEYİN KANAMALARI, DAMAR TIKANMALARI, DAMAR ANORMALLİKLERİ)

*ÇOCUKLUK ÇAĞININ SİNİR SİSTEMİ CERRAHİ HASTALIKLARI(DAMAR BALONCUKLARI, BEYİN KANAMALARI, DAMAR TIKANMALARI, DAMAR ANORMALLİKLERİ GİBİ)

*HER TÜRLÜ AĞRI GİRİŞİMLERİ