Hastane kurucularından Süleyman Gök, Kadirli halkının tedavi için artık çevre illere gitmek zorunda kalmayacağını söyleyerek, "Hastanemiz 16 branş doktoru ile hizmet vermeye başladı. Yeşil kart dışında tüm sosyal güvenceli hastalara hizmet veriyoruz. İnsana yapılan en önemli ve birinci sırada sağlık hizmetinin olduğu bilinci ile hastanemiz son sistem modern teknoloji ile donatılmış olup, birinci amacımız hastalarımıza en iyi sağlıklı hizmeti sunmaktır" dedi. 
 
50 yatak kapasiteli hastanede; dahiliye, çocuk, kulak burun boğaz, kadın doğum ve hastalıkları, üroloji, genel cerrahi, nöroloji, anestezi, radyoloji ve biokimya servisleri var. Ayrıca dahiliye yoğun bakım, cerrahi yoğun bakım da bulunuyor. Acil servistde haftanın 7 günü 24 saat 4 tane acil uzman hekim görev yapacak.
 
Gök, hastane odalarının çoğunun tek yataklı olup, az sayıda çift yataklı oda bulunduğudunu kaydetti. Odaların kapalı ısıtma ve soğutma sistemi, hemşire çağrı sistemi, acil çağrı sistemi, buzdolabı, televizyon, lavabo ve banyo gibi donanımlarının bulunduğunu anlatan Gök, "Yangına karşı önlem olarak binamız duman ve ısı sensörleri ile donatılmıştır. Güvenlik kameraları ile binanın içini ve dışını gözlemliyoruz. Bu sistem binanın olduğu kadar hastalarımızın güvenliği için de çok önemli. Kısacası binamız son teknolojik sistemler ile güvenli bir şekilde donatılmıştır." diye konuştu.
 
http://www.haber46.com/-haber-4171-Kadirli-nin-ilk-ozel-Hastanesi-Hizmete-Girdi-haberi.htm