Kadirli Özel 7 Mart Hastanesi sağlık hizmetinde 7 ayını geride bıraktı. Sağlık sektöründen önemli hizmetlere imza atan 7 Mart Hastanesi güçlü doktor kadrosu ile 7 aydır Kadirli halkına kaliteli hizmet veriyor.
 
Savrun Mahallesi'ndeki Işık Dershanesi Park şubesi yanında hizmete giren ve Kadirli'nin ilk Özel Hastane olma özelliğini taşıyan hastane yetkilileri, son günlerde basında yayınlanan " yıl başından sonra fark ücretleri yükselecek " bilgisi yer almasına rağmen Özel 7 Mart Hastanesi'nin her hangi bir ücret artışa gitmeyeceğini, eskiden olduğu gibi aynı ücretlerle devam edileceğini bildirdi.
 
Hastanede Tüm devlet memuru,Emekli Sandığı,SSK ve Bağ-kur hastalarına hizmet verilirken,Acil Servis hizmetinin ise ÜCRETSİZ olduğu bildirildi. Son sistem modern teknoloji ile donatılmış olan hastanede hastalar temiz bir ortamda muayene olup,tüm tahlillerini kısa sürede almaktadır.Güler yüzlü personellerle 7 ay önce hizmet vermeye başlayan 50 yatak kapasiteli hastanede; dahiliye, çocuk, kulak burun boğaz, kadın doğum ve hastalıkları, göz, üroloji, genel cerrahi, nöroloji, anestezi, radyoloji ve biokimya servisleri vardır. Ayrıca dahiliye yoğun bakım, cerrahi yoğun bakım da bulunuyor. Acil servisde haftanın 7 günü 24 saat 4 tane acil uzman hekim görev yapmaktadır. Hastane odalarının çoğunun tek yataklı olup, az sayıda çift yataklı oda bulunuyor.Hastane ayrıca,Yangına karşı önlem olarak duman ve ısı sensörleri ile donatılmıştır.Güvenlik kameraları ile binanın içi ve dışı gözlemlenmektetir.
 
Bu sistem binanın olduğu kadar hastaların güvenliği için de çok önemli.Kısacası bina son teknolojik sistemler ile güvenli bir şekilde donatılmıştır.Böyle bir hastanenin Kadirli'de hizmet vermesi Kadirli için çok büyük nimettir.Burhan Demircioğlu
 
http://www.basakgazetesi.com/news.php?id=16036